ÜRETİM VE TEKNOLOJİ

Plastik Enjeksiyon

Üstün Teknik Üretim Becerisi

Müşterilerimizin seri ve özel projelerine kusursuz, rekabetçi ve tam zamanında hizmet verebilmek için çeşitli kapasite ve teknik özelliklerde ileri teknoloji ile donatılmış plastik enjeksiyon makinaları ile üretim yapıyoruz.  Parkurumuzda 100 tondan 1.300 tona kadar  Yatay, Dikey Döner Tablalı, 2 K Döner Tablalı, Yan Üniteli gibi çeşitli özellik ve kapasitelere sahip makinaların yanı sıra enerji verimliliği yüksek, hızlı ve hassas tam elektrikli makinalarımız bulunuyor. Ürün ve hizmet verdiğimiz müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına çözüm sunabilmek için makine parkurumuzu yenileyerek ve çeşitlendirerek büyütmeye devam ediyoruz. 

Üretim Yeteneklerimiz

 • Görsel parçalar
 • Estetik parçalar 
 • Teknik parçalar
 • Over mold parçalar
 • 2 K parçalar
Plastik Enjeksiyon Makinelerimiz

Kalıp Tasarımı ve İmalatı

Tasarlıyor, geliştiriyor ve kusursuz üretiyoruz

2006 yılında başlayan faaliyetimizde, plastik enjeksiyon kalıpları  konusunda  edindiğimiz tecrübeyi, gelişmiş kalıp işleme makinaları yatırımı ve tecrübeli insan kaynağı ile birleştirerek 2013 yılında Ormold markası ile  kalıp üretimine başladık.  Bugün yılda 50 kalıp üretme kapasitesine sahip olan Ormold yerel ve uluslararası firmalara hizmet veriyor. Teklif aşamasından seri üretime kadar uzanan tüm süreci çözüm odaklı ve bütüncül bakış açısıyla yöneterek müşterilere ve ana üretici OEM’lere üstün değer sunmak için çalışıyoruz. Yüksek hassasiyetli tezgahlar, CAD/CAM tasarım imkanları, deneyimli ve uzman ekibimiz ile müşteri talep ve beklentilerini tam olarak karşılayan, yüksek kaliteli ve hassas plastik enjeksiyon kalıpları üretiyoruz.

Üretim Yeteneklerimiz

 • Görsel parça kalıpları
 • Lens kalıpları
 • Estetik parça kalıpları
 • Teknik parça kalıpları
 • Over mold parça kalıpları
 • 2k parça kalıpları
Makina Parkurumuz

Robotlu Otomasyon Sistemleri

Hızlı, hatasız ve güvenli üretim

Ürün kalitesini güvence altına almak, üretim hızını arttırmak ve güvenli iş ortamı sağlamak için robotlu üretim sistemleri kullanıyoruz.  Alanında uzman kadromuzun yazılım yetenekleri ile yenilikçi teknolojileri bir araya getirerek rekabet gücümüzü arttırıyoruz. Tekrarlanabilirliği yüksek, standart  ürün üretme imkanı sağlayan robot sistemleri aynı zamanda çevrim sürelerini kısaltıp kayıpları azaltarak enerji verimliliği sağlıyoruz.

Kameralı robotlu parça kontrol otomasyonu ile ürün kalitemizi güvence altına aldığımız sistemlerimizin robot kolunun üretimi ve robot yazılımları teknik kadromuz tarafından gerçekleştiriliyor.

Montajlı Parça Üretimi

Otomasyon ile gelişmiş montaj ve kontrol sistemleri

Montaj hatlarımızda, ürettiğimiz plastik parçalar ile yarı mamul ve yardımcı komponentleri kusursuz olarak bir araya getirecek sistemler kuruyoruz. 

Mühendislik, bilgi ve tecrübe gerektiren montaj otomasyonunun tasarımı, müşteri özel isteklerine uygun ve her proje için ayrı olarak uzman ekibimiz tarafından geliştiriliyor. Parça tekliflendirme ve fizibilite aşamasında montaj ekipmanlarını belirliyor ve hücre sistemlerinin otomasyonunu tasarlıyoruz. Montaj işlemi ve montaj bankoları tasarlanırken işlemin nasıl yapılacağı, kontrol yöntemleri, parça kontrol noktaları,  ergonomi ve hız, işçi sağlığı ve iş güvenliği açısından da birlikte değerlendiriliyor.  Proje onayından sonra hazırlanan bankolarda montaj işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Tüm parçaları montaj bankolarında, çeşitli özel aparatlar kullanılarak montajlayıp nihai ürün haline getiriyor ve detaylı son kontrol işlemlerinin ardından ambalajlanarak sevk ediyoruz.

tr_TR