ORAKÇI GRUBU

ORAKÇI GRUBU

Yarım Asırlık Tecrübe ve Güven

Orakçı Şirketler Grubu, makina, otomotiv, kamu hizmetleri, inşaat, gayrimenkul yatırım ve kiralama sektörlerinde yer alan şirketleri ile ulusal ve uluslararası arenada hizmet veriyor. İstikrarlı ve sürdürülebilir büyümeyi ilke edinen grup, yarım asırdır farklı sektörlerde edindiği tecrübesi ve değerlerine olan bağlılığı ile geleceğe güvenle bakıyor.

ORAKÇI YAPI

Konut inşaatında yeni nesil yaklaşımlar

İnşaat sektöründe uzun yıllar taahhüt hizmetleri veren Orakçı Yapı, birçok başarılı kamu altyapı, üst yapı inşaatlarını ve endüstriyel yapı projelerini tamamladı. Bursa ve Balıkesir’de agrega üretim tesisleri ve hazır beton santralleri kurdu ve işletti.
Bugün ayrıcalıklı konut ve konut- ticari karma konsept projeler hayata geçiren Orakçı Yapı, taahhüt hizmetleri kapsamında fabrika ve iş merkezleri inşa ediyor.

ORTEM

Belediye hizmet sektöründe öncü

Şehir temizliği sektöründe Türkiye’nin ilk firmalarından biri olan Ortem zaman içinde faaliyet konularını genişleterek 3.000 personeli ile ulusal düzeyde hizmet veren bir yapıya ulaştı. Entegre atık yönetim anlayışını benimseyerek, kentsel katı atıkların toplanması ve taşınması, şehir temizliği, atık depolama sahalarının işletilmesi, lisanslı ambalaj atığı ayırma tesisi kurulması ve işletilmesi konularında birçok başarılı proje yürüttü. Belediyelere park ve bahçelerin oluşturulması ve bakımı hizmetleri ile birçok şehirde kent estetiğine katkı sundu.
Bugün belediye hizmet araçlarının operasyonel kiralamasını yapan ve filo yönetimi hizmetleri sunan Ortem Bursa, Balıkesir, Tekirdağ ve Muğla illerinde bulunan şantiyelerinde hizmet vermeye devam ediyor.

ORAKÇI MAKİNA

Araç üstü hizmet ekipmanlarında dünya markası

Orakçı Makina, araç üstü hizmet ekipmanları tasarlayan, üreten, geliştiren, satış ve satış sonrası hizmetlerini sunan, ana üretimini Türkiye’de gerçekleştiren ve güçlü yerel iş birlikleri ile büyümeye devam eden global bir firmadır.
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı Tasarım Merkezi’nde kendi mühendislerinin tasarlayıp geliştirdiği, hidrolik sıkıştırmalı çöp kasaları, yüksekte çalışma platformları, yol süpürgeleri gibi özel hizmet ekipmanlarını tüm dünyaya ihraç ediyor.

PLASKAR

Otomotiv sektöründe güçlü çözüm ortağı

Plaskar, Bursa Kayapa OSB’de, 10.000 metrekare kapalı alanda, yüksek teknolojili enjeksiyon makinaları ve robotlu üretim sistemleri ile plastik enjeksiyon parça üretiyor.
Başta otomotiv olmak üzere toplu taşıma, havacılık ve ambalaj sektörlerine plastik parça üretimi yapan Plaskar, müşteri ihtiyaçları ve toplam kalite sistem hedefleri doğrultusunda, tam zamanında ve kusursuz hizmet sunuyor.

ORMOLD

Plastik enjeksiyon kalıbında ayrıcalıklı proje yönetimi

Ormold başta otomotiv olmak üzere beyaz eşya, medikal, ambalaj, toplu taşıma koltuk ve havacılık sektörlerine plastik enjeksiyon kalıp tasarımı, imalatı ve modifikasyon hizmetleri veriyor.
Güçlü enjeksiyon makine parkuru ve gelişmiş kalite laboratuvarına sahip Plaskar ile oluşturduğu güç birliği sayesinde yerel ve uluslararası müşterilerine kusursuz ürünler sunuyor.

NOVADA EDREMİT AVM

Kuzey Ege’de alışveriş, yaşam ve eğlencenin tek adresi

Orakçı Grup’un yatırımcısı olduğu ve 2016 yılında hizmet vermeye başlayan Novada Edremit AVM, 35 bin metrekare kiralanabilir alanı ile yılda 9 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. Ferah, modern ve rahat gezilebilir bir mimari anlayışla tasarlanan AVM, ulusal ve uluslararası 75 markayı ağırlıyor.
Balıkesir’in en büyük ilçelerinden biri olan Edremit’te yer alan Novada Edremit, bölgede yaşayanlar için bir yaşam merkezi, Ege yolcularının gidiş ve dönüş yolunda keyifli bir dinlenme ve alışveriş durağıdır.

tr_TR