HAKKIMIZDA

Biz Kimiz?

Plaskar, 2005 yılında, Bursa Kayapa Organize Sanayi Bölgesinde otomotiv sektörüne plastik enjeksiyon parça üretimi alanında hizmet vermek amacıyla kuruldu. Makina, kamu hizmetleri ve inşaat başta olmak üzere çeşitli sektörlerde 1978 yılından beri faaliyet gösteren Orakçı Şirketler Grubu’nun otomotiv ana sanayisine hizmet vermek için kurulan ilk şirketidir.

Halen otomotiv, toplu taşıma, havacılık, beyaz eşya ve ambalaj sektörlerine plastik parça üretimi yapan Plaskar, 2013 yılından beri Ormold markası ile plastik enjeksiyon kalıp üretimi de yapıyor.

10.000 metrekare kapalı alanda hizmet veren Plaskar, 100 ton ile 1300 ton aralığında yüksek teknolojili enjeksiyon makinaları ve robotlu üretim sistemleri ile güçlü bir makine parkuruna sahip. Döner tablalı, yan üniteli, yatay ve dikey olmak üzere çeşitli özelliklere sahip Avrupa enjeksiyon makinaları ile çift komponent parça üretiminden montajlı ürünlere geniş bir yelpazede üretim yaparken, uzman ekibi ve sürekli geliştirdiği altyapısı ile kusursuz hizmet sunuyor.

IATF 16949 sertifikasına sahip olan Plaskar geliştirmeye devam ettiği dijital alt yapısı ve ERP sistemi ile tüm süreçlerini verilere dayalı, etkin ve entegre bir sistem içinde yönetiyor. Standartlara uygun ham madde test laboratuvarı, lazer tarama, CMM ve profil projeksiyon gibi gelişmiş ölçüm cihazları ile ürün kalitesini güvence altına alarak sektörde ayrıcalıklı hizmet vermeye devam ediyor.

Müşterileri ile uzun süreli proje işbirlikleri yapan Plaskar, dinamik ve tecrübeli mühendislik kadrosu ile müşteri talepleri ve özel istekleri doğrultusunda APQP disiplini içerisinde proje süreçlerinin gerçekleşmesini sağlıyor. Kalıpların tasarımı, parça üretimi, hammadde testleri, kalite ölçümleri, stok yönetimi, tam zamanında sevkiyat gibi bütün süreçleri hatasız ve kesintisiz olarak sürdürüyor.

Çalışanları ile birlikte öğrenmeye ve gelişmeye değer veren Plaskar,  sürekli devam eden altyapı ve teknoloji yatırımları ile ürün ve hizmet kalitesini her geçen gün arttırıyor.

Türkiye otomotiv sanayisinde kalitesini kanıtlamış olan Plaskar, sürdürülebilir güçlü işbirlikleri, gelişmiş bilgi ve teknoloji altyapısı,  yeni üretim alanları, kendi ürünleri ile tercih edilen ve istikrarlı büyüyen global bir marka olma yolunda tüm gücüyle çalışmaya devam ediyor.

Başkanın Mesajı

“Plaskar’ı bugüne taşıyan en önemli gücü müşterilerinin sadece tedarikçisi değil çözüm ortağı olmasıdır.”

2004 yılında, otomotiv sanayisine plastik enjeksiyon parça üretimine başladığımız ilk günden bu yana sürekli gelişmeye önem verdik. 20. yılımızda, tecrübeli, yenilikçi ve yetenekli insan kaynağımız ile sektörün tercih edilen ve saygı duyulan şirketlerinden biri olmanın gurunu yaşıyoruz. 

Bugünden sonra da yolumuza güvenle devam edecek, temel değerlerimize sadık kalarak, uzmanlıklarımızı ve organizasyonumuzu sürekli olarak yenileyecek ve geliştireceğiz. 

Her zaman, müşterilerimizin tedarikçisi değil, güven duyulan  çözüm ortağı olmayı ve uzun süreli işbirlikleri kurmayı amaç edindik. Her yeni proje ile üretim ve yönetim becerimizi geliştirdik. Yüksek bilgi ve tecrübe gerektiren ve gelişmiş enjeksiyon teknolojisi kullanılan parçaların kalıp tasarımı ve seri parça üretimi konularında uzmanlaştık. Özellikli projelerde ilk akla gelen ve tercih edilen firma olmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz 

Yeni projeler ile birlikte makine ve ekipman teknolojimizi yenilemeye ve geliştirmeye kaynak ayırıyoruz. Ama bundan daha değerli bulduğumuz ve önem gösterdiğimiz asıl husus öğrenilmiş tecrübenin aktarılması ve  kurumsal hafızanın sisteme dönüşmesidir. Bu noktada dijital dönüşüme, kurumsal bilgi yönetim sistemlerimizi geliştirmeye, tüm süreçlerimizi entegre bir şekilde ve anlık veriye dayalı olarak yönetmeye kaynak ayırıyoruz.  Bu sayede yalın, esnek, hızlı ve verimli hizmeti ve kesintisiz üretimimizi güvence altına alıyoruz. 

Farklı sektörlerde yer alan grup şirketlerimizle yarım yüzyıla yaklaşan yolculuğumuzda önceliğimiz; Plaskar’ı sürdürülebilir güçlü işbirlikleri, gelişmiş bilgi ve teknoloji altyapısı,  yeni üretim alanları ve kendi ürünleri ile istikrarlı büyüyen global bir marka yapmaktır. Hedeflerimiz yüksek ve bu yolda enerjimiz sonsuz…

Bu ailenin bir üyesi olan ve hep birlikte belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmak için içtenlikle çalışan iş arkadaşlarıma ve tüm paydaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım.

Özgür ORAKÇI
Yönetim Kurulu Başkanı

Misyon & Vizyon

Misyon

Plastik enjeksiyon parça ve kalıplarını; müşteri ihtiyaçları ve toplam kalite sistem hedefleri doğrultusunda, kusursuz, rekabetçi ve tam zamanında üretmek

Vizyon

Sürdürülebilir güçlü işbirlikleri, gelişmiş bilgi ve teknoloji altyapısı,  yeni üretim alanları ve kendi ürünleri ile istikrarlı büyüyen global bir marka olmak

Değerlerimiz

Müşteri odaklıyız

Ürün ve hizmetlerimizi sunarken, müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını zamanında, kaliteli ve istikrarlı bir şekilde karşılayarak müşteri memnuniyeti sağlamayı ilke edindik.

Hedefimiz kusursuz üretim

Sürekli iyileştirme çalışmalarımız ve yenilikçi yapımız ile standart, kusursuz üretim, hatasız ürün için çalışıyoruz.

En büyük değerimiz, insan kaynağımız

Sahip olduğumuz insan kaynağımızdan aldığımız güçle hedeflerimizi gerçekleştirebileceğimize inanıyoruz. Çalışanlarımızın memnuniyetini ve gelişimini ön planda tutuyor,  bu konulara kaynak ayırıyoruz. Karşılıklı güven ve saygının hakim olduğu, katılımın ve çeşitliliğin değer gördüğü çalışma ortamları yaratmaya özen gösteriyoruz.

Dürüst çalışma ilkelerine, üstün iş ahlakına ve etik değerlere bağlıyız

İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemini, çalışma kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olarak kabul ediyoruz. İş kazaları ve meslek hastalıklarına neden olabilecek tehlikeleri en aza indirmek amacıyla güvenli çalışma düzeni ve ortamını sağlamak, çalışanlarımızın farkındalığını arttırmak için kaynak ayırıyoruz.

Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sunuyoruz

Çalışanlarımız, müşterilerimiz ve diğer paydaşlarımızla ilişkilerimizde yasalara ve ahlak kurallarına uymayı, şeffaflığı, iyi niyet ve anlayışla davranmayı ilke olarak benimsiyoruz.

Farklı bakış açılarına saygılıyız

Farklı bakış açılarının ve bilgi birikimlerinin harmanlanması yolu ile yeni, yaratıcı fırsatlar yakalanabileceğine ve ekip çalışmasının gücüne inanıyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın ve müşterilerimizin her türlü fikrine ve önerisine değer veriyoruz.

Sürekli öğrenmeye ve yeniliğe önem veriyoruz

Çalıştığımız sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip ederek en yeni bilgi ve teknolojileri edinmek üzere insan kaynağımıza ve teknolojiye daima yatırım yapıyoruz. Sürekli öğrenen ve kendini yenileyen yapımızı korumak için kaynak yaratıyoruz.

Çevreye duyarlıyız, kaynakları akılcı kullanıyoruz

Faaliyetlerimiz sonucunda oluşan çevresel ektilerin kontrol altında tutulmasını sağlıyoruz. Kaynaklarımızı akılcı kullanarak savurganlıktan kaçınıyoruz.

Sürdürülebilir büyümeye inanıyoruz

Bugünün insanına ve gelecek kuşaklara karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Çevresel, ekonomik ve sosyal sorumluluklarımızı her zaman gözeterek, güçlü iş gücü, altyapı, bilgi, teknoloji ve güven ile sürdürülebilir büyümenin önemine inanıyoruz.

Kişisel Verilerin Korunması

Plaskar olarak kişisel verilerinizin güvenliği hususuna azami hassasiyet göstermekteyiz.

Plaskar'ın ilişkili olduğu tüm şahıslara ait her türlü kişisel verilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (KVKK) uygun olarak işliyor ve muhafaza ediyoruz. Bu sorumluluğumuzun tam idraki ile KVK Kanunu kapsamında tanımlı “Veri Sorumlusu” sıfatıyla, kişisel verilerinizi aşağıda izah edildiği surette ve mevzuat tarafından emredilen sınırlar çerçevesinde işlemekteyiz.

KVK Başvuru Formu
Plaskar Plastik Aydınlatma Metni
Plaskar Plastik KVK Politikası

tr_TR